April 29, 2019

Er du en backend .Net-utvikler som ønsker jobbe med trafikksikkerhet? Langvarig prosjekt i Oslo

For et spennende prosjekt søker vi 2-3 senior backend .Net-utviklere for å sette opp et team i Oslo. Dette er et nyskapende prosjekt i regi av et offentlig selskap, hvor du vil få ta del i å lage et vitalt system for samfunnet. De skal flytte prosjektet fra Stockholm til Oslo, og trenger derfor å erstatte teamet med konsulenter som kan jobbe i Oslo.

Kort om oppdraget: Om Vegtrafikksentralene i Norge: Vegtrafikksentralen skal proaktivt bidra til et trafikksikkert og framkommelig vegnett ved å veilede og informere trafikanter, gjennom styring og overvåkning av veg og trafikk. Vegtrafikksentralen skal være en selvfølgelig og pålitelig kilde til veg- og trafikantinformasjon. Statens vegvesen er delt inn i 5 regioner, og hver region har sin vegtrafikksentral (VTS).

Om prosjektet VTS 2020: For å videreutvikle VTS-enhetenes evne til å utføre oppgaver for framtiden, er det etablert et prosjekt med fokus på samordning, slik at enhetene framstår som en nasjonal VTS-tjeneste med regional organisering. Arbeidet skal resultere i • bedre samordning, • redusert sårbarhet samt • økt kvalitet og effektivitet på VTS-tjenesten. Det skal etableres nasjonale spesifikasjoner, prosedyrer og felles brukerflate som støtter trafikkoperatørenes håndtering av hendelser med iverksetting av tiltak i hele verdikjeden.

Har du en match med noen av de relevante kompetansene? Da ønsker vi høre fra deg.

Obligatorisk:

- C# i MS .NET - WPF (Windows Presentation Foundation) - SQL, MS SQL Server - ADO.NET - MS Visual Studio - Asynkron meldingsbasert arkitektur

Høy viktighet:

Integrasjon - Message Broker (Integrasjonsbuss) - MSMQ (Windows 8 og Windows Server 2012) - WCF (Windows Communicastion Services) - WebSocket - Web Services WS*, XML, etc - REST; XML/ JSON, RAML, etc

Klientkode - XAML (Extensible Application Markup Language) - Caliburn.Micro (MVVM)

Miljø - Microsoft Windows (7/ 8/ 10) - Microsoft Windows Server (2012/ 2016) - Team Foundation Server og GIT

Ønsket:

Sikkerhet - Microsoft AD/ ADFS

Kodekvalitet - ReSharper (kodeanalyse og kodestandard, samt koderefaktorering) - Sonarqube (kvalitetssikring av kode) - Dependency Injection/ Inversion of Control

Data (ORM) - Dapper (Light weight data mapping)

Logging - Log4Net

Testing - Dokumentert erfaring med Enhetstestning - Nsubstitute - FluentAssertion - NCrunch

Design - Modellering og design - Unifyed Modelling Language (UML 2)

Designmønstre - Microservices (MSA) - Command Query Responsibility Segregation (CQRS)

Høres dette interessant ut? Vi ser frem til å høre fra deg! Kontakt Johan om du har spørsmål til oppdraget.

Send CV

Søk enkelt med CV og søknad i skjemaet

Dette oppdraget er ikke lenger tilgjengelig

Registrer profilen din, så kan vi kontakte deg når vi får inn relevante oppdrag som matcher din kompetanse.