Alle oppdrag
Inaktiv 10. september 2021

DevOps utvikler med .Net og backend fokus søkes til Digdir

Vi søker en DevOps utvikler med spisskompetanse på backend og .Net til Digdir.

Avdeling Digitalisering i Digitaliseringsdirektoratet (Digdir) har behov for DevOps-utvikler.

Team Tjenester og API er midt inne i et viktig arbeid med å utvide Altinn Tjenester 3.0 fra en MVP til et fullverdig produkt for å dekke det offentliges behov for tjenesteutvikling. For å opprettholde framdrift i dette arbeidet er de avhengige av å supplere intern kapasitet med konsulentkapasitet.

Konsulenten går inn i Team Tjenester og API, og vil primært jobbe med Altinn Tjenester 3.0. Løsningen utvikles og forvaltes etter en DevOps-modell, slik at den innleide konsulenten må forvente å jobbe med både utvikling, forvaltning og drift. Mye av den gjenstående utviklingen krever spisskompetanse på back-end.

Arbeidsoppgaver:
– Utvikling – primært back-end
– Delta i forvaltnings- og driftsoppgaver for løsningen som utvikles, herunder gjøre feilsøking og -retting
– Testing og kvalitetssikring av kode fra øvrige utviklere i teamet
– Delta i analyse og spesifikasjon av features
– Være i dialog med tjenesteeierne (brukerne av løsningen) for å forstå case og tilhørende krav til løsningen

Rolle: DevOps utvikler

Kompetansekrav:
– God erfaring med utvikling av back-end – fortrinnsvis .NET Core
– Erfaring med drift- og forvaltning av containerbaserte applikasjoner i en Kubernetes-basert skyløsning – fortrinnsvis Azure
– Erfaring fra å jobbe i et tverrfaglig, smidig DevOps-team
– God kjennskap til offentlig sektor og Altinn

Høres dette interessant ut? Vi ser frem til å høre fra deg!
Kontakt Johan om du har spørsmål til oppdraget.

Dette oppdraget er ikke lenger tilgjengelig. Se alle aktive oppdrag

Meld interesse for lignende oppdrag

Legg igjen profilen din, så kontakter vi deg når vi får inn relevante oppdrag som matcher kompetansen din.

Autofyll fra CV

Last opp CV-en din (PDF, DOCX eller TXT), så foreslår vi verdier — rediger før innsending.

CV-en leses av KI (Claude via Amazon Web Services i EU) for å fylle ut skjemaet, og slettes etterpå. Se personvernerklæringen.

Status og tilgjengelighet

Dette avgjør hvilke oppdrag vi kan tilby deg, og når.

Når kan du starte?

Roller og kompetanser gjør profilen din søkbar hos oss. Jo mer komplett den er, desto mer treffsikre oppdrag og varsler får du.

Roller for oppdragsvarsler og matching *

Kryss av alle roller du kan ta — heller én for mye enn én for lite. Brukes bare til å varsle deg om oppdrag og finne deg når vi søker, ikke til å vurdere deg.

Utvikling

Data, AI og databaser

Sky, DevOps og infrastruktur

Arkitektur og integrasjon

Sikkerhet

Design og brukeropplevelse

Test og kvalitet

Prosjekt, produkt og smidig

Rådgivning, forretning og endring

Forretningssystemer

Ledelse

Drift og support

Last opp CV (valgfritt)

Legges ved registreringen. Ved autofyll kopieres CV-en hit automatisk.

Oppdrag

Når du registrerer deg, lagrer Norway Consulting profilen og CV-en din og bruker dem til å foreslå oppdrag til deg og holde kontakten med deg. Hvordan vi behandler personopplysninger står i personvernerklæringen.

Vi kan av og til sende deg nyheter og markedsrapporter fra konsulentmarkedet.

Velg minst én rolle for å sende inn.

DevOps utvikler med .Net og backend fokus søkes til Digdir - Norway Consulting AS